Індексація пенсій у березні: виплати підвищать не менше, ніж на 100 гривень

Індексація пенсій відбудеться в березні, як і планувалось раніше. Пенсії буде збільшено 8 мільйонам громадян. При цьому для всіх виплати зростуть на 100 гривень і більше. Про це нагадав Пенсійний фонд України на своїй сторінці у Facebook.

Індексація пенсій у березні: виплати підвищать не менше, ніж на 100 гривень - today.ua

У повідомленні, зокрема, йдеться, що Кабмін ухвалив відповідну постанову № 127 "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" на своєму засіданні 22 березня. Індексація пенсій відбудеться з 1 березня, як і було заплановано.

Хоча, сумніви щодо проведення індексації пенсій у березні все ж були. Зокрема, Міжнародний валютний фонд пропонував проіндексувати пенсії в грудні, аби зменшити дефіцит бюджету. Однак український уряд, поміркувавши, не пристав на таку пропозицію МВФ. Щоправда, з яких джерел виплачуватимуть людям підвищені пенсії, невідомо. Адже економіка України поки не демонструє такого росту, щоби можна було сподіватися на стрімке зростання податкових надходжень, в тому числі й до Пенсійного фонду. Не виключено, що проблему вирішуватимуть за рахунок емісії гривні, від чого також застерігав МВФ. Міжнародним кредиторам не подобається надто висока залежність Нацбанку України від влади.

Втім, як би не було, а пенсії стануть вищими. При цьому коефіцієнт зростання визначений на рівні 11%. Тобто, тіло пенсії помножать на 1,11 і таким чином отримають розмір нової, проіндексованої, пенсії.

"Мінімальний розмір підвищення - 100 гривень", - пообіцяли у пенсійному фонді.

На максимальному розмірі підвищення увагу не акцентують. Але можна припустити, що у громадян, чиї пенсії перевищують 9090 гривень, розмір індексації буде вище за 1000 гривень.

При цьому максимальні пенсії громадян індексації в березні не підлягатимуть. Не буде також індексації пенсій, які призначені за спеціальними законами, і виплат працюючим пенсіонерам.

При цьому Пенсійний фонд нагадав, що пенсії тих громадян, які мають повний страховий стаж (жінки 30 років і чоловіки 35), не можуть бути нижчими за 2200 гривень.

Індексація пенсій у березні: виплати підвищать не менше, ніж на 100 гривень

Для того, щоб отримати індексацію, не потрібно додатково звертатись у Пенсійний фон.

"Перерахунок проводиться автоматично та не потребує особистих звернень пенсіонерів", - уточнюють в інформації.

Усі пенсіонери, чиїх пенсії будуть проіндексовані, отримають підвищену пенсію вже в березні, у визначену для них дату.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики розповіли, які пенсії одержують сім'ї загиблих учасників ООС. Їхні виплати в середньому становлять  6300 гривень.

ДЖЕРЕЛОfacebook
В Україні хочуть ввести новий транспортний податок, який призведе до підвищення цін на бензин і автогаз
Міністерство інфраструктури України звернулося з новою ініціативою до Кабміну. Пропонується обкласти власників авто транспортним податком (дорожнім зб...
Корисно для тисяч людей: Vodafone запустив нову унікальну послугу
Український стільниковий оператор Vodafone довів, що піклується про здоров'я своїх абонентів. Компанія запустила послугу, яка дозволить отримати консу...
До Великодня «Укрзалізниця» запустить 11 додаткових поїздів: названі головні напрямки
Компанія «Укрзалізниця» оголосила про запуск додаткових поїздів на Закарпаття. Виконуючий обов'язки голови правління УЗ Іван Юрик назвав напрямки, які...
Вчені розповіли, як схуднути під час сну
Виявляється, можна схуднути уві сні. Вчені розповіли, як же це можливо без руху і свідомості скидати зайву вагу. Позбавлення від зайвих кілограмів ...
Для створення імунітету потрібна третя доза вакцини від коронавірусу, - вчені
Вчені заговорили про те, що для створення стійкого імунітету людям потрібно ввести три дози вакцини від коронавируса. Двох доз буде недостатньо. Вакци...