В уряді озвучили квітневий тариф на електроенергію

Стало відомо, яким буде тариф на електроенергію в квітні. Уряд вагається називати тарифи на більш віддалену перспективу, проте, скільки коштуватиме електрика в наступному місяці, вже можуть сказати достовірно.

В уряді озвучили квітневий тариф на електроенергію - today.ua

Тариф на електроенергію в квітні вирішено залишити таким, як є зараз – по 1,68 гривні за кват*годину. Про це повідомив у ході своєї прес-конференції глава уряду Денис Шмигаль. При цьому він зауважив, що така вартість навіть близько не дотягує до ринкової. Отже, рано чи пізно, тариф на електроенергію доведеться підвищувати.

Яким чином його підвищуватимуть, в уряді ще метикують. За словами самих урядовців, там вже перебрали із десяток різних варіантів, але на жодному поки не зупинилися.

На сьогодні достеменно можна сказати лиш таке:

  • в квітні тариф на електроенергію залишатиметься незмінним – по 1,68 гривні;
  • тариф переглянуть і збільшать, але не в квітні, і, швидше за все, не в травні;
  • підвищення тарифу відчують лише ті, хто споживає багато електроенергії;
  • для них тариф на електроенергію зросте влітку, і він буде вищим за 2,50 гривні.

В уряді озвучили квітневий тариф на електроенергію

Отже, в уряді сперечаються не за майбутнє підвищення тарифу – це вже вирішений факт. Там не можуть визначитись, з якого показника споживання його підвищувати. Розглядалися показники у 300, 500 і 1000 кіловат*годин. Найбільш ймовірно, що зупиняться на позначці в 500, але це ще не остаточно, і все може змінитись.

Логіка адептів нового, підвищеного, тарифу така: більше електрики споживають люди, які мешкають у великих будинках і квартирах, та мають багато електроприладів. Ну, а оскільки у них все це є, то, очевидно,  і є гроші, щоб оплатити користування цими приладами. Такі міркування небезпідставні.

Але прибічники цієї "теорії" забувають (або зумисне забувають) про тих людей, які використовують електрику для опалення своїх будинків – не дуже великих і не дуже заможних. А між іншим, у них в опалювальний сезон лічильник намотує по 1000 кват і більше.

Однак підвищувати тариф однозначно треба. Дехто пропонує підвищити його для всіх, без винятку, приблизно на 30%, щоб дотягнути його до собівартості електроенергії. Хоча та собівартість – також дуже відносне поняття. Адже в загальному тарифному "котлі" змішують і дешеві мегавати, отримані від атомних станцій, і супердорогі "зелені тарифи", за якими оплачується енергія з відновлювальних джерел.

Нагадаємо, теперішній в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко якось на початках свого керівництва в Міненерго натякав, що населенню можуть продавати електрику за дешевим "атомним" тарифом. Та очевидно він вже й сам зрікся  цієї ідеї.

ДЖЕРЕЛОglavcom
“Укрпошта“ запускає безкоштовну доставку для самотніх людей
Компанія “Укрпошта“ спільно з фондом «Let`s help» до Великодня 2021 запускає благодійну акцію з безкоштовною доставкою. Мета заходу - допомогти всім о...
АТБ запустив власну платіжну систему і зможе конкурувати з банками
Після конфліктних ситуацій з банками АТБ запустив власну платіжну систему «АТБ Pay». Генеральний директор корпорації Борис Марков розповів подробиці а...
Тарифи на газ по 12 гривень за кубометр: ринок готує українцям потужний ціновий удар
Річні тарифи на газ, які вже незабаром компанії-постачальники запропонують українцям, можуть бути від 10 гривень і вище. Цього року споживачам немає п...
Пільговий тариф на електроенергію українцям не повернуть: скільки доведеться платити вже влітку
Тариф на електроенергію може зрости вже з 1 травня. Однак його підвищення розведуть у часі із запровадженням річних тарифів на газ, які почнуть діяти ...
ПриватБанк поверне своїм клієнтам 50% вартості проїзду в міському транспорті
ПриватБанк обіцяє нарахувати кешбек своїм клієнтам, які будуть розраховуватися його карткою у міському транспорті. Причому сума кешбека становитиме 50...