Медики розповіли, в яких випадках коронавірус може викликати “нейроковід“ або “шлунковий ковід“

Вчені-медики Школи системної біології Університету Джорджа Мейсона з'ясували, чому у деяких пацієнтів коронавірус вражає внутрішні органи і системи.

Медики розповіли, в яких випадках коронавірус може викликати “нейроковід“ або “шлунковий ковід“ - today.ua

Після зараження коронавірусною інфекцією в організмі людини хвороба протікає по-різному. У деяких пацієнтів виникають проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту або починаються неврологічні розлади. У зв'язку з цим в медицині з'явилися терміни "шлунковий ковід" і "нейроковід".

Те, як поведе себе коронавірус в організмі людини залежить виключно від особливостей самого організму. За словами професора Школи системної біології Університету Джорджа Мейсона, біолога Анчи Баранової, коронавірус вражає ті органи, з якими вже є проблеми.

"Один і той же вірус у однієї людини викличе ураження шлунково-кишкового тракту (ШКТ), а в іншого - неврологічні проблеми", - зазначила професор.

Медики розповіли, в яких випадках коронавірус може викликати “нейроковід“ або “шлунковий ковід“ Крім того, Анча Баранова попереджає людей про необхідність не допускати порушення гематоенцефалічного бар'єру, оскільки в цьому випадку коронавірусна інфекція може проникнути в мозок.

"Припустимо, хтось позасмагав на пляжі на сонці, перегрівся, голова захворіла - це і є невелике порушення бар'єру. І в цей час ще підхопив ковід. У нормі вірус б в мозок не просочився, а в цьому випадку - висока ймовірність", - пояснила професор.

Нагадаємо, раніше вчені виявили небезпечні наслідки коронавірусної хвороби у дітей, які можна побачити тільки на МРТ.