Українське державне підприємство «Оператор ринку» оприлюднив нові дані, згідно з якими, середньозважена добова ціна електроенергії на ринку в нашій країні злетіла більш ніж на третину за станом на 1 березня 2021 року.
Так, показник РСВ вартості електроенергії (на добу вперед) в об'єднаній енергосистемі України виріс на 33,9 відсотка. У грошовому еквіваленті це означає різницю в ціні за 1 МВт-год в 444,12 гривні. Таким чином, 1 березня середньозважена вартість електроенергії зросла до 1 753,19 грн за МВт-год.
Відзначимо, що в межах «Бурштинського енергоострова», який інтегрований в Європейську енергетичну систему UCTE набагато істотніше, ніж в енергосистему України, середньодобова вартість електроенергії 1 березня дещо знизилася - до 1 730,64 гривні/МВт-год.
Для довідки: У 1995 році Бурштинська ТЕС, Калуська ТЕЦ і Теребля-Рікська ГЕС, а також прилеглі до них електричні мережі були виділені в «Бурштинський енергоострів», тоді ж почалася його відбудова від української ОЕС і інтеграція в європейську UCTE. Цікаво, що в Україні середньозважена ціна на електронергію за вказаний вище період виявилася вищою, ніж в Швеції (на 66,5%), Норвегії (на 59,5%), Німеччини (на 4%), у Франції (на 3,7 %) і ще в ряді європейських держав.
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Нагадаємо, раніше Енергоспівтовариство Євросоюзу закликало владу України підвищити занадто занижені тарифи на електроенергію для побутових споживачів.