Як швидко перевірити, чи жива АКБ вашого автомобіля

Практично кожен водій рано чи пізно стикається з ситуацією, коли вранці у автомобіля з'являються проблеми з акумулятором. Щоб зрозуміти, які саме це проблеми і чи можна реанімувати батарею, потрібно перевірити її стан. Сьогодні ми розповімо, як це зробити.

Як швидко перевірити, чи жива АКБ вашого автомобіля - today.ua

Індикатор

Перш за все, рекомендуємо оцінити рівень заряду по індикатору щільності і рівня електроліту на кришці АКБ. Якщо, звичайно, такий індикатор є.

Якщо індикатор зеленого кольору, то, значить, АКБ повністю заряджена, а рівень електроліту не викликає питань. Білий або сірий колір індикатора вказує на те, що батарея майже розряджена, а електроліту недостатньо. Найгірше, якщо індикатор чорний. Це означає, що акумулятор повністю розряджений.

Борткомпьютер

Якщо ваш автомобіль оснащується бортовим комп'ютером, то стан АКБ можна перевірити за його допомогою.

При непрацюючому двигуні напруга повинна бути 12,5-12,8 В. Це означає, що батарея заряджена на понад 90%. Якщо напруга менше 12 вольт, то рівень заряду батареї менше 50%. Якщо напруга 10,5 -11,5 В, то з такою батареєю ви навряд чи заведете мотор.

Перевірка тестером

Досвідчені водії перевіряють батарею за допомогою мультиметра. Спочатку потрібно включити режим вимірювання напруги, а потім прикласти чорний щуп до "мінуса" акумулятора, а червоний щуп - до "плюса".

При вимкненому моторі і повністю зарядженій батареї напруга повинна бути більше 12,6 В. Якщо напруга 12,5 - 12,3 В, то рівень заряду батареї становить 75% - 50%, а 12,1-11.7 В - менше 25%.

Навантажувальна вилка

Цей метод перевірки підходить, якщо двигун заглушений не менше п'яти годин, а температура АКБ - 20-25 градусів. Якщо батарея холодніше, то такий тест не проводять.

Позитивний затиск навантажувальної вилки потрібно приєднати до відповідної клеми, а негативним штирем торкнуться "мінуса" АКБ, імітуючи роботу стартера.

Якщо напруга більше 10.2 В, то батарея повністю заряджена, якщо 9,6 В - близько 75%, а 8,4 і менше - близько 25% і менше.

Перевірка без приладів

Деякі водії перевіряють стан акумулятора без індикатора і приладів. Вони після виключення запалення чекають одну хвилину, а потім кілька разів натискають і утримують сигнал клаксона. Якщо звучання безперервне і гучне, значить з батареєю все в порядку.

Водії також перевіряють стан АКБ по яскравості ближнього світла. Якщо за п'ять хвилин рівень освітленості залишився незмінним, то, значить, акумулятор працює нормально.

Раніше ми розповіли, як перевірити двигун при покупці б/в автомобіля.

Українцям розповіли, чому не можна зберігати пенсію на банківській картці
Більшість українців отримують пенсії на банківську картку, але не всі знають про те, що кошти на цій картці краще довго не зберігати. Виявляється, що ...
В Україні у пшеничне борошно додаватимуть домішки: навіщо це потрібно
В Україні у пшеничне борошно для населення додаватимуть домішки. Кажуть, це робитимуть задля зміцнення і збереження здоров'я українців. Таким чином хо...
Соломія Вітвіцька заговорила про материнство після гучного розлучення
Соломія Вітвіцька повернулася на роботу після тривалих травневих канікул в Грузії. Телеведуча приходила до тями після розлучення, і вже зараз спокійно...
Черешня та її корисні властивості, про які багато хто не знає
Сезон черешні в Україні вже у розпалі і так хочеться побалувати себе смачною ягодою. Черешня милує око соковитою стиглістю і дратує наші смакові рецеп...
Укрпошта встановить термінали для видачі зарплат і пенсій по всій Україні
Поштовий оператор Укрпошта встановлює в найвіддаленіших населених пунктах країни “термінали останньої надії“, щоб українці могли отримувати свої зарпл...