На Великдень у “червоних“ зонах заборонять масові богослужіння в церквах: за порушення штрафуватимуть

В Україні на Великдень заборонять масові богослужіння в регіонах, які знаходяться в "червоній" зоні. До таких суворих заходів влада вирішила вдатися після масових порушень карантину у минулу Вербну неділю.

На Великдень у “червоних“ зонах заборонять масові богослужіння в церквах: за порушення штрафуватимуть - today.ua

Про те, що можна буде, і що не можна, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" глава Держпродспоживслужби Олег Рубан.

За словами Рубана, представники його відомства провели спільний рейд із представниками місцевої влади культовими закладами. З'ясувалося, що, незважаючи на попередні домовленості між владою і керівниками релігійних громад, ніде вимог карантину не дотримувалися.

"Ми сьогодні провели рейд по всіх церквах і побачили, що не дотримуються жодні протиепідемічні правила відповідно до домовленості, укладеної в четвер і п'ятницю. Було велике скупчення людей, відсутність дистанції, відсутність маскового режиму при проведенні богослужінь", - повідомив Олег Рубан.

На Великдень у “червоних“ зонах заборонять масові богослужіння в церквах: за порушення штрафуватимуть Тому влада вирішила повністю заборонити масові релігійні богослужіння в регіонах, що відносяться до "червоної" зони. Порушників вимог карантину будуть штрафувати. Хоч це й непопулярний захід, особливо у свято, проте влада не бачить іншого методу боротьби з "карантинними нігілістами".

"У червоних зонах такі свята будуть повністю заборонені як масові заходи. Та оскільки йде зменшення захворюваності в деяких регіонах, то вони будуть, але з певними обмеженнями. Перш за все, передбачені штрафи для громадян, які не дотримуються правил безпеки, - це 170 грн і 220 грн ", - повідомив глава Держпродспоживслужби.

Якщо порушення будуть виявлені у храмах, то нести матеріальну відповідальність за них буде адміністрація церкови. Хоча владі дуже не хотілось би вдаватися до таких крайніх заходів, підкреслив чиновник.

Нагадаємо, стало відомо, хто заплатить штраф за вечірку, організовану під час локдауну нардепом Миколою Тищенком з нагоди дня народження його дружини.

ДЖЕРЕЛОukranews