Податки на додатковий дохід: хто повинен платити, і що буде з тими, хто їх не заплатить

Громадяни України зобов'язані сплачувати податки на додаткові доходи. Йдеться про податки на ті доходи, які ніде враховані, але які вони отримують. Для того, щоб їх заплатити, потрібно звернутися до податкової служби, яка розташована там, де зареєстрована особа, що має додаткові доходи. Там їй запропонують заповнити декларацію.

Податки на додатковий дохід: хто повинен платити, і що буде з тими, хто їх не заплатить - today.ua

Платити податки на додатковий дохід українців зобов'язує закон. Ця норма прописана в статті 170 Податкового кодексу України. Тобто, якщо ви займаєтеся чимось, крім основної роботи, і робите це не безоплатно, а за гроші, то цими грошима потрібно поділитися з державою.

Законом також визначено, з яких видів заробітку потрібно платити податки на додатковий дохід, і які відсотки від заробленого потрібно віддати в казну.

Податки на додатковий дохід: хто повинен платити, і що буде з тими, хто їх не заплатить

Йдеться про такі види доходів:

  • дохід від незалежної професійної діяльності (перукарі, сантехніки, копірайтери, рерайтери та інші фрілансери) - 18%;
  • дохід від оренди нерухомості - 18%;
  • прибуток від цінних паперів - 18%;
  • виплати за договором - 18%;
  • подарунки - 18%;
  • дохід від продажу нерухомості - 5%.

Податки на додатковий дохід сплачуються раз у рік. При цьому за ухилення від сплати законом передбачена адміністративна відповідальність та штрафи.

Правда, для того, щоб ухилятися, потрібно, принаймні, знати про існування такого виду податків. А багато наших співгромадян абсолютно щиро навіть не підозрюють про існування такої законодавчої норми (тепер уже знають, - авт.). Та й проконтролювати такі доходи вельми непросто. Тому закон є, а як домогтися його виконання, невідомо.

Нагадаємо, за перші два місяці 2021 року податкові надходження в Україні перевищують заплановані показники. Надходження до бюджету склали на 3 мільярди гривень більше, ніж планувалося.