Особливості виходу на пенсію в 2021 році: підвищують пенсійний вік і страховий стаж

В 2021 році підвищується пенсійний вік для жінок і ще на рік підвищується вимога до мінімального страхового стажу. Таким чином, пенсія для деяких наших співгромадян стає ще менш досяжною, ніж у минулому 2020 році.

Особливості виходу на пенсію в 2021 році: підвищують пенсійний вік і страховий стаж - today.ua

Жінки будуть виходити на пенсію в тому ж віці, що й чоловіки

В цьому році, вже з квітня, підвищиться на пів року пенсійний вік для жінок. До 1 квітня 2021 українки можуть вийти на пенсію у 59 з половиною років. Однак із 1 квітня жінок відпустять на заслужений відпочинок лише після досягнення 60 років.

Таким чином, цьогоріч завершується десятирічний етап підвищення пенсійного віку для жінок, розпочатий ще урядом Азарова. З 2011 року щорічно пенсійний вік для жінок зростав щорічно на півроку. Загалом, за 10 років пенсійний вік у жінок виріс з 55 до 60 років.

Тепер в Україні і жінки, і чоловіки зможуть виходити на пенсію не раніше 60 років. Однак це не означає, що всі зможуть стати пенсіонерами у цьому віці, бо є ще вимога за страховим стажем, якій задовольняють не всі.

Наприклад, цьогоріч, щоби вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати страховий стаж не менше 28 років.

При цьому страховим є лише той стаж роботи, протягом якого із зарплати працюючого регулярно сплачувались внески до Пенсійного фонду (ЄСВ). Якщо ж людина працювала і отримувала зарплату в конверті, тобто, ніякі відрахування з її зарплати не йшли, то такий стаж роботи не зараховується до страхового. А отже, ви можете 30 років простояти за верстатом і залишитися без пенсії. Ось чому так важливо працювати легально і вимагати від роботодавця працевлаштування на законних підставах.

Особливості виходу на пенсію в 2021 році: підвищують пенсійний вік і страховий стаж З кожним роком вимога до страхового стажу буде зростати на рік, поки до 2028 році не досягне 35 років. Таким чином, з 2028 року зможуть вийти на пенсію в 60 літ лише ті українці, які мають "за душею" не менше 35 років страхового стажу.

Однак не все так похмуро і для тих, хто не зможе накопичити стільки років страхового стажу. Вони також мають право вийти на пенсію, але пізніше - у 63 роки і в 65.

Як можна буде вийти на пенсію після 60 років

Наприклад, у нинішньому році можуть вийти на пенсію 63-річні українці, які мають страховий стаж від 18 до 28 років. Можуть також в 2021 році вийти на пенсію 65-річні громадяни за умови, що в них є страховий стаж в розмірі від 15 до 18 років.

Якщо ж страховий стаж у вас менше 15 років, то пенсію вам не призначать. Держава може лише виплачувати таким громадянам скромну соцдопомогу. Та й то, соцслужби розглядають кожен такий випадок окремо.

Причому для виходу на пенсію в 63 роки також із кожним роком вимоги будуть підвищуватися на рік. У підсумку, в 2028 на пенсію зможуть вийти громадяни, які на той час будуть мати мінімум 25 років страхового стажу: від 25 до 35 років. А в 65 зможуть вийти всі, у кого стаж буде від 15 до 25 років.

Нагадаємо, українцям із великим стажем у цьому році двічі підвищать надбавки до пенсій. Великим вважає стаж понад 30 років у жінок і 35 у чоловіків.

Вкладникам «Ощадбанку» в разі банкрутства установи можуть не відшкодувати вклади в повному обсязі
Вкладники «Ощадбанку» багато років були на 100 відсотків застраховані від банкрутства фінустанови, оскільки держава гарантувала повернення вкладів у п...
У “Нафтогазі“ назвали п'ять головних переваг річного тарифу на газ
У НАК «Нафтогаз України» розповіли про головні переваги нового річного тарифу на газ для населення, який отримав назву «Фіксований». Українцям не т...
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 15 квітня: Павло Глоба вважає день вдалим для реалізації цілей
Знаменитий астролог дав прогноз для всіх знаків Зодіаку на четвер, 15 квітня. Павло Глоба впевнений, що людей, які чогось прагнуть, буде супроводжуват...
ПриватБанк і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків боржників
У Приватбанку і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків клієнтів на вимогу державних і приватних виконавців. Йдеться про клієнтів банкі...
Харків’янин за період пандемії перехворів на коронавірус чотири рази: лікарі розповіли подробиці
Лікар Харківської міської клінічної лікарні №17 розповів, в яких випадках можливе повторне зараження коронавірусною хворобою. Медик привів в приклад х...