Перехід на літній час: лікар пояснив, чим це загрожує людському організму

Перехід на літній час - це стрес для людського організму, і від нього слід відмовитися раз і назавжди. Таку думку висловив президент Української асоціації медицини сну Юрій Погорецький. Доктор Погорецький повністю схвалює законопроект, який скасовує перехід на літній час, прийнятий в першому читанні Верховною Радою.

Перехід на літній час: лікар пояснив, чим це загрожує людському організму - today.ua
München, 2011. október 27. A világ legkisebb ébresztőóráit gyártó Carlton egyik alkalmazottja minivekkerekkel takarja el szemét a dél-németországi Münchenben 2011. október 27-én, hogy az óraátállítás napjának közeledésére figyelmeztessen. Európa országai a hónap utolsó vasárnapjára, az október 30-ra virradó éjszaka térnek vissza a téli időszámításhoz. (MTI/EPA/Andreas Gebert)

Україні не варто більше переводити стрілки годинника і "стрибати" з одного часу на інший. Цей перехід вкрай шкідливий для організму, вважає лікар. Він каже, що ритм сну і неспання закладався в людині протягом мільйонів років, і він ніяк не пов'язаний із електричним освітленням і графіками, які люди самі собі придумують.

Тому перехід з одного часу на інший вкрай шкідливий. Особливо навесні, коли при переході на літній час у нас забирають одну годину, аби дати нам виспатися у звичному для нас сонячному графіку.

"Є цикл сну і цикл неспання. Хронологічний годинник людини працює за сонцем, яке встає о четвертій ранку, і це найоптимальніший варіант. Тому найкраще жити за часом, який є у нас зараз", - говорить лікар.

Перехід на літній час: лікар пояснив, чим це загрожує людському організму Людям важко перебудовуватися з одного розпорядку дня на інший, каже доктор. Одні це роблять швидше, а декому потрібно до півроку. І як тільки організм перебудується, його знову змушують переходити на інший час.

Юрій Погорецький зауважує, що ніхто ніколи не займався серйозно статистикою, скільки катастроф відбувається після переведення стрілок. Скільки трапляється серцевих нападів, і, нарешті, скільки стається суїцидів.

"Негативна реакція на переведення часу існує. Дайте людям нормально висипатися", - звертається доктор до прихильників переходу на літній час.

Якщо законопроект проголосують у другому читанні, то ми більше не будемо кожні півроку переводити стрілки годинника. Якщо ж, з якоїсь причини, голосування не відбудеться, то нам доведеться вже в ніч з 27 на 28 березня знову "вкрасти" у себе годину сну, щоб перейти на літній час.

Нагадаємо, астрономи розповіли, коли нам чекати магнітних бур у березні. До речі, березень 2021 буде супроводжуватися дуже неспокійною космічною погодою.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
У “Нафтогазі“ назвали п'ять головних переваг річного тарифу на газ
У НАК «Нафтогаз України» розповіли про головні переваги нового річного тарифу на газ для населення, який отримав назву «Фіксований». Українцям не т...
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 15 квітня: Павло Глоба вважає день вдалим для реалізації цілей
Знаменитий астролог дав прогноз для всіх знаків Зодіаку на четвер, 15 квітня. Павло Глоба впевнений, що людей, які чогось прагнуть, буде супроводжуват...
ПриватБанк і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків боржників
У Приватбанку і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків клієнтів на вимогу державних і приватних виконавців. Йдеться про клієнтів банкі...
Харків’янин за період пандемії перехворів на коронавірус чотири рази: лікарі розповіли подробиці
Лікар Харківської міської клінічної лікарні №17 розповів, в яких випадках можливе повторне зараження коронавірусною хворобою. Медик привів в приклад х...
Viber забиває пам'ять телефону: як позбутися від зайвих файлів
Viber за замовчуванням зберігає всі отримані файли в пам'ять телефону. Якщо ви часто користуєтеся цим месенджером та отримуєте багато мультимедійних п...