Плата за газ і зміна постачальника газу будуть здійснюватися по-новому: Вітренко анонсував великі зміни

Після закінчення опалювального сезону українців чекають оновлені "правила гри" на газовому ринку. Плата за газ буде здійснюватися по-новому. Порядок зміни постачальника газу також буде спрощено. А ринковий тариф на газ спробують утримати на рівні, який буде не вище від нинішнього 6,99.

Плата за газ і зміна постачальника газу будуть здійснюватися по-новому: Вітренко анонсував великі зміни - today.ua

Зміни в порядку взаємовідносин постачальників газу і побутових споживачів анонсував в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Зокрема, глава Міненерго обіцяє такі зміни:

  • Замість двох платіжок за газ (вартості самого газу і вартості його розподілу) буде одна.
  • Тариф на розподіл газу (абонплату) в різних регіонах приведуть до спільного знаменника, він буде однаковий для всіх.
  • Постачальника газу можна буде легко поміняти через мобільний додаток "Дія".
  • Тарифи на газ після скасування фіксованого тарифу спробують утримати на рівні не вище від нині існуючого - 6,99 гривні за кубометр.

Що стосується останнього пункту, то Вітренко каже, що утримувати тариф вдасться завдяки "ринковим механізмам". Що це за механізми, і як це буде відбуватися на практиці, Вітренко не розповів. Сказав лише, що об'єднання двох тарифів на газ в одній платіжці має призвести до зменшення суми за оплату (хоча не потрібно знати вищу математику, щоб зрозуміти, що сума двох доданків, що в дужках, що без них, не змінюється, - авт.). Плата за газ і зміна постачальника газу будуть здійснюватися по-новому: Вітренко анонсував великі зміни Крім того, Юрій Вітренко пообіцяв, що завдяки напрацьованим ринковим механізмам тариф на газ і після скасування ручного регулювання не буде перевищувати 6,99.

Втім, тариф на газ і так повинен знизитися після закінчення опалювального сезону. Якщо, звичайно, він буде підкорятися ринковим законам. Можливо, глава Міненерго має на увазі широке впровадження тарифного плану "Річний", відповідно до якого цілий рік на газ буде фіксована ціна. Наприклад, ті ж 6,99.

Крім цього, уряд обіцяє максимально спростити для громадян зміну постачальника газу, яка буде здійснюватися через мобільний додаток "Дія".

"Йдеться про так званий бот, простіше кажучи, механізм, який автоматично буде порівнювати вашу ціну з цінами інших постачальників і, якщо вона вище, рекомендувати змінити постачальника", - пояснив Вітренко.

Нагадаємо, березневі тарифи на газ у деяких компаній-постачальників будуть дешевше, ніж встановлений Кабміном найвищий тариф у 6,99.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua
У “Нафтогазі“ назвали п'ять головних переваг річного тарифу на газ
У НАК «Нафтогаз України» розповіли про головні переваги нового річного тарифу на газ для населення, який отримав назву «Фіксований». Українцям не т...
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 15 квітня: Павло Глоба вважає день вдалим для реалізації цілей
Знаменитий астролог дав прогноз для всіх знаків Зодіаку на четвер, 15 квітня. Павло Глоба впевнений, що людей, які чогось прагнуть, буде супроводжуват...
ПриватБанк і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків боржників
У Приватбанку і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків клієнтів на вимогу державних і приватних виконавців. Йдеться про клієнтів банкі...
Харків’янин за період пандемії перехворів на коронавірус чотири рази: лікарі розповіли подробиці
Лікар Харківської міської клінічної лікарні №17 розповів, в яких випадках можливе повторне зараження коронавірусною хворобою. Медик привів в приклад х...
Viber забиває пам'ять телефону: як позбутися від зайвих файлів
Viber за замовчуванням зберігає всі отримані файли в пам'ять телефону. Якщо ви часто користуєтеся цим месенджером та отримуєте багато мультимедійних п...