Тариф на електроенергію стане вище: в уряді розповіли, хто прийме на себе ціновий удар

В Україні тариф на електроенергію для побутових споживачів буде підвищено. Однак у квітні він залишиться таким, як є зараз. Ймовірно, тариф підвищать влітку. При цьому більшість споживачів підвищення не відчують.

Тариф на електроенергію стане вище: в уряді розповіли, хто прийме на себе ціновий удар - today.ua

Тариф на електроенергію, як і тариф на газ, найбільш небезпечні для влади з точки зору можливого соціального вибуху. За визнанням чиновниці з НКРЕКП Ольги Бабій, багато українців не в змозі будуть оплатити електрику, якщо тариф на світло стане ще вищим. Тому в уряді розглядають варіант, при якому багаті заплатять за бідних.

Хто платить "за банкет" зараз

Досі в ролі "багатих" виступають підприємства, яким доводиться оплачувати електроенергію за завищеним тарифом. Таким чином відбувається перехресне субсидування населення виробничої галуззю. Однак така практика вичерпала себе.

Через високу вартість електроенергії українські підприємства не можуть конкурувати на ринку з іноземними. А, крім того, вони змушені закладати витрати на електроенергію в ціни на свою продукцію. І виходить, що споживач все одно опосередковано оплачує високий тариф на електроенергію.

Тому ціни на ринку електроенергії будуть вирівнювати, поступово підвищуючи тариф для побутових споживачів. Тим більше, що й МВФ вимагає від нас того самого.

Тариф на електроенергію стане вище: в уряді розповіли, хто прийме на себе ціновий удар

Хочуть знову вводити пільговий тариф на електроенергію

В українському уряді подумують про те, як підвищити тариф на електроенергію так, аби не пустити багатьох українців з торбою по світу і, в той же час, дотриматися умов ринку.

З чуток, що доносяться з Кабміну, хочуть знову ввести пільговий тариф і не пільговий, як було до 1 січня 2021 року. Тільки тепер пільговим буде тариф в 1,68 гривні, який до нового року вважався не пільговим. А те, що понад пільгу, буде оплачуватися за вищою ціною. Подейкують про 2,5 гривні за Квт*год або навіть вище.

Правда, поки в уряді не визначилися, з якого обсягу споживання перестане діяти пільга. Є пропозиція за Рубікон прийняти обсяг споживання у 500 кіловат, проте це не остаточний варіант.

Якщо цього не зробити, каже Ольга Бабій, то доведеться шукати в скарбниці гроші на додаткові витрати "Енергоатому", а грошей таких у бюджеті немає. Наприклад, в минулому році ця сума склала 40 мільярдів гривень.

При цьому варто нагадати, що "Енергоатом" продає свою енергію для потреб населення за тарифом, який в 11 разів нижче того, що ми платимо за електрику.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Тарифи на газ по 12 гривень за кубометр: ринок готує українцям потужний ціновий удар
Річні тарифи на газ, які вже незабаром компанії-постачальники запропонують українцям, можуть бути від 10 гривень і вище. Цього року споживачам немає п...
Пільговий тариф на електроенергію українцям не повернуть: скільки доведеться платити вже влітку
Тариф на електроенергію може зрости вже з 1 травня. Однак його підвищення розведуть у часі із запровадженням річних тарифів на газ, які почнуть діяти ...
ПриватБанк поверне своїм клієнтам 50% вартості проїзду в міському транспорті
ПриватБанк обіцяє нарахувати кешбек своїм клієнтам, які будуть розраховуватися його карткою у міському транспорті. Причому сума кешбека становитиме 50...
“Укравтодор“ запропонував збільшити акциз на автогаз
В Україні можуть збільшити акциз на автогаз, що призведе до його подорожчання на АЗС. З такою ініціативою виступив глава «Укравтодору» Олександр Кубра...
Похорон чоловіка Єлизавети II: принца Філіпа провели в останню путь без державних почестей
Чоловік Королеви Великобританії Єлизавети II похований в ході скромної траурної церемонії, без особливих державних почестей. Герцог Единбурзький запов...