Нацбанк України підвищив облікову ставку. Через це кредити в Україні, ймовірно, стануть дорожчими. Вперше за останні два роки Нацбанк підняв облікову ставку з 6% до 6,5% річних.
З квітня 2019 року Нацбанк лише знижував облікову ставку. Тоді зниження стартувало з показника 18% і склало спочатку 0,5% - до17,5. За словами в.о. глави НБУ Юрія Гелетія, підвищення облікової ставки пов'язано з високими темпами інфляції в Україні. Так, у січні 2021 споживчі ціни зросли на 6,1% в річнорму вимірі.
"За попередніми оцінками НБУ інфляція продовжила прискорення і в лютому. Споживча інфляція, розрахована за даними онлайн-моніторингу, перевищила прогноз НБУ, а інфляційні очікування залишилися підвищеними", - додав він.
При цьому облікова ставка - це ставка, за якими НБУ дає кредити комерційним банкам. Природно, чим вона вище, тим дорожче продукт, який ті, в свою чергу, пропонують своїм клієнтам. Таким чином, в Україні найближчим часом банки можуть підняти кредитні ставки.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому, чим вище в країні прогнозований рівень інфляції, тим вище піднімає Нацбанк облікову ставку, а чим нижче прогнозний показник інфляції, тим нижче облікова ставка.
Нагадаємо, водночас уряд цьогоріч впроваджує програму пільгового іпотечного кредитування під 7%. Звичайно, банки будуть давати кредити під більш високі відсотки, однак держава береться компенсувати різницю між кредитною ставкою і 7%.