Вакцинація від коронавіруса в Україні стартувала 24 лютого. За добу щеплення індійською вакциною CoviShield отримали 159 медиків у Вінницькій, Житомирській, Київській, Черкаській та Чернігівській областях, які безпосередньо борються з пандемією. Все вакциновані громадяни відчувають себе після щеплення добре.
Першим в Україні щеплення отримав лікар-реаніматолог Черкаської обласної лікарні Євген Горенко. На думку медика, кожен сам повинен вирішити, чи потрібно йому вакцинуватися. Він особисто не був проти вакцинації, хоча і вибору у лікаря не залишається.
Перед щепленням медику виміряли температуру і провели інструктаж. Через 30 хвилин після введення препарату Євген Горенко розповів, що відчуває себе нормально.
"Якщо в загальному - вакцинація є маркером цивілізованого суспільства. Потрібні патрони на фронті? Потрібна амуніція? Так же і в медицині. Краще бути попередженим, ніж потім лікувати ускладнення хвороби", - зазначив медик Черкаської лікарні.
Популярні зараз
Святослав Вакарчук прокоментував перевірку ТЦК після концерту “Океан Ельзи“ у Києві
Щоб утримати гривню від обвалу, Нацбанк стрімко розпродує валютний запас
Поранених бійців недоліковують у шпиталях і знову відправляють на фронт, - бойовий медик
Другою вакцинували старшу сестру реанімаційного відділення цієї ж лікарні в Харкові Нонну Хачатрян. Третім став лікар з Чернігова Ігор Кузин.
Черкаська область першою отримала партію з 16 200 доз вакцини з Індії, якої вистачить на 8 100 осіб (по дві дози на кожного). За вчорашній день в області вакцинували 80 медиків. Ще 10 щеплень було зроблено лікарям у Вінницькій області, 40 - в Житомирській, 19 - у Київській і 10 - в Чернігівській. Ніяких побічних явищ після вакцинації у медиків виявлено не було. Лікарі після щеплення відчувають себе добре і продовжують далі виконувати свою роботу.
Нагадаємо, в Україну 24 лютого завезли вакцину індійського виробництва CoviShield, яка не пройшла всіх етапів клінічних випробувань і була схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Це індійський аналог англо-шведської вакцини AstraZeneca, яку схвалили в Великобританії і ЄС.