Останній тиждень перед Великоднем 2021: традиції і прикмети для кожного дня

Православні християни готуються до Страсного тижня - найважливіший період перед Великоднем 2021. Кожен день має своє значення, традиції і прикмети, про які слід знати кожному.

Останній тиждень перед Великоднем 2021: традиції і прикмети для кожного дня - today.ua

Страсний тиждень відзначається в останній тиждень Великого посту, за старих часів ці сім днів носили назву Червона або Свята седмиця. В цей тиждень необхідно не тільки підготуватися духовно до святкування Великодня, а й прикрасити будинок, спекти паски і пофарбувати яйця, приготувати святкові частування.

Дуже важливо в Страсний тиждень відмовитися від їжі тваринного походження, не можна їсти навіть рибу і рослинну олію. Заборонено вдаватися до веселощів, оскільки всі сім днів Великої седмиці символізують наближення Ісуса Христа до своєї смерті на хресті.

Великий понеділок слід витратити на підготовку будинку до зустрічі Світлого Христового Воскресіння. Займіться в цей день ремонтом, прибиранням, чищенням і т.п.

Великий Вівторок здавна присвячували приведення в порядок одягу та домашнього текстилю. Прання, штопання, прасування - головні заняття цього дня.

У Велику Середу винесіть з дому все сміття, підготуйте продукти, для пасок і крашанок.

Останній тиждень перед Великоднем 2021: традиції і прикмети для кожного дня Великий Четвер або Чистий четвер - це день, коли потрібно скупатися і подбати про своє тіло. Згідно давніми віруваннями, вода у Великий четвер має цілющу силу, тому водні процедури варто зробити з самого ранку, щоб позбутися від недуг. Після купання можна приступати до замісу тіста для пасок.

У Страсну П'ятницю заборонена будь-яка робота по дому, не можна співати, слухати музику і танцювати. Бажано повністю відмовитися від їжі, в знак поваги до тих страждань, які переніс Христос заради порятунку людства.

Велика субота - день варто витратити на фарбування яєць, підготовку великоднього кошика. Якщо яйце з пофарбованої шкаралупою тріснуло, його слід віднести і опустити в річку, щоб захиститися від поганої прикмети.

Нагадаємо, раніше в МОЗ повідомили, що на Великдень в Україні буде введено «особливий режим» карантину. Що потрібно знати прихожанам церков?