Today.ua

В Україну прибула китайська вакцина від коронавірусу, яка має ряд побічних ефектів

Вакцина від коронавірусу з Китаю прилетіла в Україну. Перша партія китайської вакцини CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech, відправленої в Україну, становить 1,9 мільйона доз. Тобто, її вистачить для щеплень 950 тисячам наших співгромадян. Разом з тим, стало відомо, кому ця вакцина не рекомендована медиками.

Вакциною, розробленою пекінською біофармацевтичною компанією Sinovac, вже прищеплюють людей у багатьох країнах світу: Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії та інших.

При цьому в Китаї була проведена тільки перша і друга фаза випробувань вакцини. Третя - проходить у різних країнах. Причому в різних країнах вона показала різну ефективність. Так, в Туреччині її ефективність оцінили в 91,25%, в Індонезії - в 65,3%, в Бразилії - у 50,4%.

Як бачимо, в середньому виходить не дуже висока ефективність, проте це не означає, що в половині випадків вона марна. Так, заразитися може і вакцинована людина, однак перебіг хвороби у неї буде легшим.

Одна з головних переваг китайської вакцини від коронавірусу - простота зберігання. Її можна тримати у звичайному холодильнику, тоді як для зберігання вакцини Moderna необхідно мінус 20°C, а для вакцини Pfizer - мінус 70°C.

Виробники рекомендують з обережністю робити нею щеплення людям старше 60 років. Майже в усіх щеплених нею літніх громадян спостерігалися легкі та середні побічні явища.

Кому не рекомендовані щеплення китайською вакциною від коронавірусу

Деяким категоріям людей рекомендують робити щеплення цією вакциною з пересторогою:

Китайці не можуть поручитися за безпеку цієї вакцини для жінок дітородного віку. Можливо вона і безпечна, проте можна буде зробити такі висновки лише через  декілька років.

Крім того, вакцина заборонена для повторного застосування людям, в яких після першої вакцинації була зафіксована ненормальна неврологічна реакція.

Нагадаємо, індійська вакцина від коронавірусу CoviShield прибула в Україну місяць тому. Спочатку вакцинація просувалася дуже мляво, однак тепер процес пішов більш високими темпами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ