На електростанція України, у розпал зими, один за одним, зупиняються енергоблоки. Станом на сьогодні, 7 лютого, стоять 15 енергоблоків теплових електростанцій. Про це повідомив у своєму Facebook глава енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус.
Дев'ять із цих 15 енергоблоків зупинилися на аварійний ремонт, ще шість - стоять через те, що немає вугілля.
По одному з аварійно відключених блоків належать компаніям "Донбасенерго" та "Центренерго", решта сім - групі компаній ДТЕК, підпорядкованій Рінату Ахметову.
Які енергоблоки перебувають в аварійному ремонті
Група ДТЕК:
- Криворізька ТЕС - 4 блоки;
- Придніпровська, Ладижинська і Добротвірська ТЕС - по 1 блоку.
Донбасенерго:
Слов'янська ТЕС - 1 енергоблок.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Центренерго:
Вуглегірська ТЕС - 1 енергоблок.
Крім того, на планових ремонтах знаходяться 5 з 15 енергоблоків атомних станцій. Усе це зумовило дефіцит електроенергії та великі проблеми з електропостачанням. Але ж сильні морози, які обіцяють синоптики, ще попереду.
"Не дивлячись на складнощі, викликані неробочим станом деяких енергоблоків, диспетчери Укренерго збалансують енергосистему. Зараз можна спостерігати стабільну і безперебійну подачу електроенергії для всіх споживачів", - зауважив у своїй публікації Герус, і в кінці не втримався від їдкої репліки: - З розумінням ставлюся до бажанням деяких учасників ринку приховати реальний стан справ ".
На публікацію Геруса відразу з'явилося чимало коментарів. Люди пишуть, що влада провалила нинішню зиму, і що вона має вжити заходів до тих, хто в такий складний час саботує роботу енергетичного комплексу країни. Дехто, не криючись, називає власника ДТЕК Ріната Ахметова. Нагадаємо, про проблеми з вугіллям на теплових електростанціях стало відомо ще в січні. А блоки атомних електростанцій невчасно зупинилися на ремонт через обмеження потужності, які на них накладалися колишньою главою Міненерго.