Стало відомо, які тарифи на газ готують українцям із травня

Квітень українці проживуть із ринковими тарифами на газ. А з травня мають бути встановлені нові ціни. Усі постачальники газу повинні запропонувати споживачам свій річний тариф на газ. Крім того, будуть запропоновані й інші, більш короткострокові продукти - квартальний і місячний.

Стало відомо, які тарифи на газ готують українцям із травня - today.ua

Такі положення містить проект рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Річний тариф на газ пропонують обговорити всією країною

НКРЕКП також вирішила винести питання про річний тариф на газ на загальне обговорення. Комісія запрошує приєднатися до нього не лише комунальників, але й також представників громадських організацій.

"Ми запрошуємо всіх учасників приєднатися до дискусії, щоб ми всі разом прийняли зважене рішення, яке буде діяти для всієї країни", - заявив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Стало відомо, які тарифи на газ готують українцям із травня

Споживачі зможуть собі обрати постачальника вже в кінці квітня

Із річним тарифом на газ всі споживачі зможуть споживати газ за фіксованою ціною протягом усього року: з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022. Таким чином, люди зможуть якось планувати свої витрати на оплату газу і не чекати з жахом кожного нового місяця з його непрогнозованою вартістю цього продукту.

"Річний продукт - це цивілізаційно правильна річ, яка дозволить споживачам не шарахатися щомісяця, і не дивитися, яка ціна газу на сьогоднішній день. Знівелювати волантільності і захистити таким чином споживачів", - зауважив Тарасюк.

Усі постачальники газу мають до 25 квітня оприлюднити свої річні ціни. Таким чином, знаючи річний тариф на газ, споживачі встигнуть зорієнтуватися та обрати собі найбільш прийнятного, з їхньої точки зору, постачальника.

Можна буде змінювати постачальника і обирати не лише річний тариф

Однак це зовсім не означає, що люди йдуть до цього постачальника "кріпаками" на цілий рік. Змінювати постачальника можна буде. Це також передбачено у проекті рішення НКРЕКУ.

При цьому споживачі зможуть віддати перевагу не річному тарифу, а іншим, не таким довгостроковим продуктам, які також зобов'язані будуть надати їм постачальники газу. Зокрема, комісія передбачає введення квартальних і місячних тарифів на газ.

Нагадаємо, глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає, що українцям потрібно дати в квітні ринковий тариф на газ, щоби вони змогли відчути різницю між фіксованим тарифом і ринковою стихією.

ДЖЕРЕЛОukrinform
У “Нафтогазі“ назвали п'ять головних переваг річного тарифу на газ
У НАК «Нафтогаз України» розповіли про головні переваги нового річного тарифу на газ для населення, який отримав назву «Фіксований». Українцям не т...
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 15 квітня: Павло Глоба вважає день вдалим для реалізації цілей
Знаменитий астролог дав прогноз для всіх знаків Зодіаку на четвер, 15 квітня. Павло Глоба впевнений, що людей, які чогось прагнуть, буде супроводжуват...
ПриватБанк і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків боржників
У Приватбанку і Monobank будуть автоматично списувати гроші з рахунків клієнтів на вимогу державних і приватних виконавців. Йдеться про клієнтів банкі...
Харків’янин за період пандемії перехворів на коронавірус чотири рази: лікарі розповіли подробиці
Лікар Харківської міської клінічної лікарні №17 розповів, в яких випадках можливе повторне зараження коронавірусною хворобою. Медик привів в приклад х...
Viber забиває пам'ять телефону: як позбутися від зайвих файлів
Viber за замовчуванням зберігає всі отримані файли в пам'ять телефону. Якщо ви часто користуєтеся цим месенджером та отримуєте багато мультимедійних п...