У “Нафтогазі“ нагадали українцям, хто відповідає за облік спожитих кубометрів

Компанія "Нафтогаз" нагадала українцям, що не вона відповідає за облік газу, який використали клієнти. Відповідальність за це несуть самі споживачі, а також компанія, яка займається розподілом газу (найчастіше це облгаз).

У “Нафтогазі“ нагадали українцям, хто відповідає за облік спожитих кубометрів - today.ua

Приводом до цих роз'яснень став коментар, залишений клієнтом "Нафтогазу" на ім'я Sergei Shishkin на сторінці компанії у Facebook.

Sergei Shishkin написав, що ще в грудні змінив постачальника газу на "Нафтогаз", і при цьому у нього претензій до нового постачальника немає. Однак чоловіка пригнічує, що йому вже не перший місяць доводиться оплачувати зайві кубометри газу - понад той обсяг, який він спожив.

"Якісь розумники придумали, що облік газу здійснюють одні (облгази), а користуються цими даними постачальники газу. Облгази завищують обсяги навмання, застосовуючи коефіцієнти за невизначений час, а постачальники розводять руками - не ми вам визначили обсяги, але платіть нам", - пише клієнт.

Клієнт говорить, що вирішив для себе з'ясувати, хто відповідає за облік газу, і на якій підставі його рахують із підвищувальними коефіцієнтами, тим самим штучно завищуючи плату за газ. Чоловік підготував запит і розіслав його електронною поштою в НКРЕКП і свій облгаз. Хотів ще направити той же запит і в "Нафтогаз", та не так сталося як гадалося. Виявляється, на сайті у "Нафтогазу" немає електронної адреси для вхідних листів.

"Виявилося, що постачальник газу "останньої надії" не бажає письмово листуватися з клієнтами, тому і навіть електронної пошти не має (сайт є, а адреси - немає). Хто в це повірить? А ось на роздуми такий стан з контактними даними наводить. Правда? ", - написав клієнт.

У “Нафтогазі“ нагадали українцям, хто відповідає за облік спожитих кубометрів "Нафтогаз" не забарився прокоментувати його репліку. У роз'ясненні компанії написали, що "Нафтогаз" не займається обліком спожитого газу. Це - прерогатива газорозподільної компанії. Адже саме вона контролює показання лічильників, які встановлені у споживачів газу.

"Оператор ГРМ вносить ваші обсяги на платформу, і саме за цими даними" Нафтогаз "формує рахунки з оплати за природний газ", - відповіли з "Нафтогазу".

У цій же відповіді порадили Сергію Шишкіну звертатися за роз'ясненням до свого оператора ГРМ, який, як з'ясувалося, знаходиться в Кропивницькому.

Нагадаємо, глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає, що держава не повинна зі своєї кишені компенсувати споживачам занадто високий тариф на газ. Він переконаний, що вартість газу для всіх споживачів має бути ринковою, а ринок сам відрегулює себе.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Тарифи на газ по 12 гривень за кубометр: ринок готує українцям потужний ціновий удар
Річні тарифи на газ, які вже незабаром компанії-постачальники запропонують українцям, можуть бути від 10 гривень і вище. Цього року споживачам немає п...
Пільговий тариф на електроенергію українцям не повернуть: скільки доведеться платити вже влітку
Тариф на електроенергію може зрости вже з 1 травня. Однак його підвищення розведуть у часі із запровадженням річних тарифів на газ, які почнуть діяти ...
ПриватБанк поверне своїм клієнтам 50% вартості проїзду в міському транспорті
ПриватБанк обіцяє нарахувати кешбек своїм клієнтам, які будуть розраховуватися його карткою у міському транспорті. Причому сума кешбека становитиме 50...
“Укравтодор“ запропонував збільшити акциз на автогаз
В Україні можуть збільшити акциз на автогаз, що призведе до його подорожчання на АЗС. З такою ініціативою виступив глава «Укравтодору» Олександр Кубра...
Похорон чоловіка Єлизавети II: принца Філіпа провели в останню путь без державних почестей
Чоловік Королеви Великобританії Єлизавети II похований в ході скромної траурної церемонії, без особливих державних почестей. Герцог Единбурзький запов...