У Пенсійному фонді уточнили, що тепер входить до страхового стажу, і як можна його збільшити

Страховий стаж є визначальним фактором при призначенні пенсії. Якщо його не вистачає, то людина, незважаючи на вік, не отримає права на виплату пенсії. У Пенсійному фонді розповіли, які ще періоди життя зараховуються до страхового стажу, крім того періоду, який людина безпосередньо працювала і сплачувала відрахування зі своєї зарплати.

У Пенсійному фонді уточнили, що тепер входить до страхового стажу, і як можна його збільшити - today.ua

Перш за все, варто нагадати, що таке страховий стаж. Це період часу, протягом якого із зарплати працюючого робилися відрахування до Пенсійного фонду, іншими словами сплачувався ЄСВ (єдиний соціальний внесок).

Поняття страхового стажу ввели у 2004 році

Саме з цього періоду ведеться відлік страхового стажу українців. Однак це не означає, що на сьогодні ніхто не може мати більше 17 років страхового стажу.

"Весь той стаж, який був до 2004 року, був трудовим стажем. І норма закону така: все, що було до 2004 року, в повному обсязі зараховується до страхового стажу, тому нема чого боятися - людина заробила, все залишається", - пояснює радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Тобто, весь період, що передував 2004 року, протягом якого сплачувалися страхові внески, повністю зараховується до страхового стажу.

Чи входить до страхового стажу період навчання?

До 2004 року період навчання входив до трудового стажу і, отже, його сьогодні зараховують і до страхового. Із 2004 року період навчання не зараховують до страхового стажу, оскільки з нього не сплачуються страхові внески. Однак це можна поправити, якщо за цей період страхові внески сплатити.

"Ці страхові внески можуть бути зроблені будь-коли: або при навчанні або після нього, перед виходом на пенсію", - пояснив Шамбір.

У Пенсійному фонді уточнили, що тепер входить до страхового стажу, і як можна його збільшити

До страхового стажу зарахували декретну відпустку з 1 січня 2004 по 30 червня 2014 року

Однак всім іншим матусям, котрі побували в декреті або до цього періоду, або після нього, не варто тнпокоїтися. Просто на цей період у законодавстві була прогалина, тому зараз подбали про те, щоб її заповнити.

До 2004 року відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами зараховували до трудового стажу, а отже, вона йде і до страхового стажу. А з 2014 року за жінку платить страхові внески підприємство. Тому знову ця відпустка зараховується. Виходить, що "неврахованими" були роки з 2004 по 2014. Тому тепер їх врахували і будуть зараховувати до страхового стажу.

Період перебування на обліку в центрі зайнятості також входить до страхового стажу

До речі, це єдиний період, коли за людину не платять ЄСВ, проте до страхового стажу його зараховують.

Нагадаємо, українцям із великим стажем в цьому році двічі підвищать надбавки до пенсій.

ДЖЕРЕЛОradiosvoboda
Тарифи на газ по 12 гривень за кубометр: ринок готує українцям потужний ціновий удар
Річні тарифи на газ, які вже незабаром компанії-постачальники запропонують українцям, можуть бути від 10 гривень і вище. Цього року споживачам немає п...
Пільговий тариф на електроенергію українцям не повернуть: скільки доведеться платити вже влітку
Тариф на електроенергію може зрости вже з 1 травня. Однак його підвищення розведуть у часі із запровадженням річних тарифів на газ, які почнуть діяти ...
ПриватБанк поверне своїм клієнтам 50% вартості проїзду в міському транспорті
ПриватБанк обіцяє нарахувати кешбек своїм клієнтам, які будуть розраховуватися його карткою у міському транспорті. Причому сума кешбека становитиме 50...
“Укравтодор“ запропонував збільшити акциз на автогаз
В Україні можуть збільшити акциз на автогаз, що призведе до його подорожчання на АЗС. З такою ініціативою виступив глава «Укравтодору» Олександр Кубра...
Похорон чоловіка Єлизавети II: принца Філіпа провели в останню путь без державних почестей
Чоловік Королеви Великобританії Єлизавети II похований в ході скромної траурної церемонії, без особливих державних почестей. Герцог Единбурзький запов...