В Україні хочуть знизити різницю між розмірами абонплати в різних регіонах, як це відбувається на сьогоднішній день. Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко. За його словами, якщо тарифи вчасно не контролювати, тоді вони будуть рости ще більше.
Обмеження максимального розміру абонплати, за словами Вітренко, може відобразитися в першу чергу на жителях віддалених і малонаселених регіонів. Адже чим менше населення і більше протяжність труб, тим вище розмір абонплати. Тому жителі Києва платять за доставку газу менше, ніж наприклад жителі віддалених сіл в глибинках.
"Ми опрацьовуємо введення обмеження націнки монополістів на роздрібному ринку та вдосконалення роботи оптового ринку зокрема за обсягами, які повинні виставляти на ринок державні компанії. Для споживачів це означає зниження ціни", - зазначив Вітренко.
Крім цього, абонплата за газ після закінчення опалювального сезону може подешевшати. З 1 січня 2021 року норма за кількістю кубометрів, за які потрібно платити, змінилася, і оплата за неї підвищилася. В середньому тарифи на розподіл газу зросли в 1,6 рази. З 1 лютого тарифи знизили, встановивши максимальний тариф на рівні 1,79 гривень за кубометр.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Раніше Юрій Вітренко анонсував, що українцям хочуть повернути єдину платіжку за газ і його доставку.